Draw Schedule

 Sheet 1Sheet 2Sheet 3Sheet 4Sheet 5
Draw 1
Fri 9/1
9:00am PDT
On The Rocks vs. Jumbo's Clowns
The No Names vs. Ontario Train Wreck
Boris the Love Hammer vs. Kcus Seman Maet
Echolalia vs. Tannins and Takeouts
 
Draw 2
Fri 9/1
11:30am PDT
  Mescal Rules vs. Black Swamp Stompers
Corkscrews vs. Zin It to Win It!
Brooms of Doom vs. In-turn or Alt-turn?
 
Draw 3
Fri 9/1
2:00pm PDT
Kcus Seman Maet vs. Tannins and Takeouts
The Ice Wines vs. Bone
Red Hut vs. Cali Tucks
On The Rocks vs. The No Names
Wonder Women of Wine Country Curling Club vs. Don Pilar
Draw 4
Fri 9/1
6:00pm PDT
Echolalia vs. Boris the Love Hammer
Corkscrews vs. Brooms of Doom
Don Pilar vs. Mescal Rules
Jumbo's Clowns vs. Ontario Train Wreck
Midwest Coasters vs. Godfathers of Curling
Draw 5
Fri 9/1
8:30pm PDT
The Ice Wines vs. Red Hut
Zin It to Win It! vs. In-turn or Alt-turn?
Wonder Women of Wine Country Curling Club vs. Black Swamp Stompers
Bone vs. Cali Tucks (tie)
The Sorcerer's Stones vs. Hogwines School of Curling and Winery (tie)
Draw 6
Sat 9/2
9:00am PDT
Midwest Coasters vs. The Sorcerer's Stones
Boris the Love Hammer vs. Tannins and Takeouts
On The Rocks vs. Ontario Train Wreck
Godfathers of Curling vs. Hogwines School of Curling and Winery
Kcus Seman Maet vs. Echolalia
Draw 7
Sat 9/2
11:30am PDT
In-turn or Alt-turn? vs. Corkscrews
  Jumbo's Clowns vs. The No Names
Black Swamp Stompers vs. Don Pilar
Bone vs. Red Hut
Draw 8
Sat 9/2
2:00pm PDT
Zin It to Win It! vs. Brooms of Doom
The Sorcerer's Stones vs. Godfathers of Curling
Hogwines School of Curling and Winery vs. Midwest Coasters
Wonder Women of Wine Country Curling Club vs. Mescal Rules
Cali Tucks vs. The Ice Wines
Quarterfinals C Bracket
Sat 9/2
6:00pm PDT
  (C3) C Bracket: 19 v 22
Brooms of Doom vs. Midwest Coasters
W→C6
(C1) C Bracket: 17 v 24
Corkscrews vs. Wonder Women of Wine Country Curling Club
W→C5
(C2) C Bracket: 18 v 23
Cali Tucks vs. Echolalia
W→C6
(C4) C Bracket: 20 v 21
Bone vs. On The Rocks
W→C5
Quarterfinals B Bracket
Sat 9/2
8:30pm PDT
  (B3) B Bracket: 11 v 14
The Sorcerer's Stones vs. Hogwines School of Curling and Winery
W→B6
(B1) B Bracket: 9 v 16
The No Names vs. Black Swamp Stompers
W→B5
(B2) B Bracket: 10 v 15
Mescal Rules vs. Kcus Seman Maet
W→B6
(B4) B Bracket: 12 v 13
In-turn or Alt-turn? vs. Jumbo's Clowns
W→B5
Quarterfinals A Bracket, C Bracket Semi #1
Sun 9/3
8:30am PDT
(A4) 4 vs. 5
Tannins and Takeouts vs. Godfathers of Curling
W→A5
(A1) 1 vs. 8
Red Hut vs. Boris the Love Hammer
W→A5
(C5) C Bracket Semifinal #1
On The Rocks vs. Corkscrews
W→C7
(A2) 2 vs. 7
Zin It to Win It! vs. The Ice Wines
W→A6
(A3) 3 vs. 6
Don Pilar vs. Ontario Train Wreck
W→A6
Semifinals
Sun 9/3
11:00am PDT
(B5) B Bracket Semi #1
The No Names vs. In-turn or Alt-turn?
W→B7
(A6) A Bracket Semi #1
Don Pilar vs. Zin It to Win It!
W→A7, L→A8
(C6) C Bracket Semifinal #1
Brooms of Doom vs. Cali Tucks
W→C7
(A5) A Bracket Semi #2
Red Hut vs. Tannins and Takeouts
W→A7, L→A8
(B6) B Bracket Semi #2
The Sorcerer's Stones vs. Mescal Rules
W→B7
Finals
Sun 9/3
2:00pm PDT
  (C7) C Bracket Championship
Cali Tucks vs. On The Rocks
(A7) A Bracket Championship
Tannins and Takeouts vs. Don Pilar
(B7) B Bracket Championship
The No Names vs. Mescal Rules
(A8) A Bracket 3rd Place Game
Zin It to Win It! vs. Red Hut